określa integralną pozycję ludzi jako mieszkańców, ze szczególnymi obowiązkami wobec środowiska.
Poprawa postępu przemysłowego w połączeniu ze zmniejszeniem pojemności magazynów wywarła znaczną presję na zakłady produkcyjne, aby zapewnić wyższy poziom ochrony środowiska. Doprowadziło to w konsekwencji do zwiększonego outsourcingu środowiskowego od dużych producentów do zewnętrznych konsultantów i wyspecjalizowanych operacji pragnących zmniejszyć lub zwolnić swoją odpowiedzialność.
Przewiduje się, że potrzeba dodatkowej produkcji energii wywrze nową presję gleby na istniejące źródła energii, stwarzając istotne wyzwania ekologiczne, których nie można lekceważyć. Producenci potrzebują wykwalifikowanych osób biegłych w ocenie i interpretacji więcej niż jednego rodzaju zestawu danych oraz czytaniu naszych przyszłych potrzeb w celu podejmowania ważnych decyzji o tym, gdzie branża
Jest to również próba zapewnienia opinii
Polski rząd pracuje nad nowym prawem, które zobowiąże firmy do raportowania swojego wpływu na środowisko. Jest to również próba zapewnienia opinii publicznej większej przejrzystości w zakresie wpływu każdej firmy na środowisko.
Prawo nakłada na firmy obowiązek zgłaszania ilości wytwarzanych odpadów i sposobu ich unieszkodliwiania. Wymaga również od firm zgłaszania wszelkich potencjalnych zanieczyszczeń, które mogą wystąpić w wyniku ich działalności, a także wszelkich innych problemów środowiskowych.
Firmy w Polsce mają obowiązek zgłaszania wytworzonych odpadów do KOBIZE i BDO. Dzieje się tak, ponieważ tylko w ten sposób mogą być pewni, że ich odpady są usuwane we właściwy sposób.
Ustawa o raportowaniu środowiskowym została w Polsce wprowadzona w 2009 roku. Określa również kary dla firm, które nie dostosują się do tych wymogów.